Інтернет для кожного: Уряд затвердив план заходів із розвитку широкосмугового доступу на 2021-2022 роки

Прес-офіс Міністерства
09 вересня 2021, 14:31
  Перегляди 2814

Мінцифра розвиває інтернет та робить усе для його доступності. Наша мета — швидкісний інтернет у кожного громадянина країни. Уряд затвердив план заходів із розвитку широкосмугового доступу до інтернету на 2021-2022 роки. 

Виконання Постанови забезпечить під’єднання закладів соціальної інфраструктури до фіксованого широкосмугового інтернету. 

Для моніторингу стану розвитку інтернет-під’єднань та швидкості інтернету в країні буде створена державна платформа broadband.gov.ua. Вона допоможе збирати інформацію про якість телекомунікаційних послуг.

Також зміни покращать доступ до інфраструктури транспорту та електроенергетики. Під час проведення оптичного інтернету мережі часто прокладають за допомогою електроопор, через мости, естакади чи підземні, залізничні переходи. План допоможе операторам спростити доступ до цих об’єктів, що розширить можливості українців в отриманні доступу до інтернету.

Реалізація цього плану сприятиме розвитку населених пунктів, в яких з’явиться можливість під’єднання до високошвидкісного інтернету, отриманню держпослуг онлайн, впровадженню місцевими органами влади відкритих даних та підвищенню рівня цифрової грамотності населення регіонів.

Як це вплине на сферу телекомунікацій:

  • Будуть під'єднані 6 тис. закладів соціальної інфраструктури до оптичного інтернету.
  • Буде вдосконалений порядок здійснення доступу до інфраструктури операторами, провайдерами телекомунікацій.
  • Буде оновлений перелік показників якості та їх граничних нормованих рівнів для послуг мобільного зв'язку.
  • Будуть врегульовані питання здійснення розрахунків електромагнітної сумісності з урахуванням досвіду Міжнародного союзу електрозв'язку.

Завдяки цим крокам ми зможемо створити максимально сприятливі умови для під’єднання до інтернету великої кількості громад. 

Далі працюємо над створенням плану розвитку інтернету та стратегією розвитку широкосмугового доступу, які документально закріплять зусилля та зобов’язання держави у сфері забезпечення населенням доступом до мережі.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт