Михайло Федоров: в Україні вже цього року з'являться тестові центри 5G

Прес-офіс Міністерства
04 березня 2021, 16:22
  Перегляди 3216

Серед основних цілей Мінцифри — за три роки забезпечити 95% жителів України доступом до 4G. Наразі Мінцифра реалізовує чіткий план покриття території України.

Про це розповів Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю виданню “Інтерфакс Україна”. 

“4G — це наш пріоритет на сьогодні, якщо ми говоримо про мобільний зв'язок. У нас є чіткий план покриття території, а в базових KPI — за три роки підключити 95% населення до 4G-інтернету”.

Михайло Федоров 

З цією метою Мінцифра провела розподіл частотного діапазону 900 МГц та підписала меморандум з операторами. У результаті з липня минулого року понад 2 млн людей вперше отримали доступ до швидкісного мобільного інтернету 4G. А ще близько 7 млн ​​людей у населених пунктах отримали другого або третього оператора, який надає 4G, як зазначив Михайло Федоров.

Крім того, Мінцифра паралельно працює над впровадженням 5G в Україні. Міністр цифрової трансформації зазначив, що уже з грудня планується продаж ліцензій на 5G. Головна мета тендеру — для початку дати можливість бізнесу тестувати технологію. 

Михайло Федоров також розказав, що вже цього року в Україні з'являться тестові центри 5G:

“Це дуже важливо, оскільки ця технологія насамперед цікава для бізнесу, який буде створювати програмне забезпечення та обладнання. До того ж 5G дозволяє підвищити ефективність робочого процесу і оптимізувати витрати”.  

Європейський Союз планує покрити 5G всю територію до 2025 року. В Україні на сьогодні у ліцензійних зобов'язаннях операторів розглядаються вимоги до покриття п’яти найбільших міст України протягом чотирьох років. 

Також у інтерв’ю Михайло Федоров розповів про відкриті дані та постанову, яка розширить перелік наборів відкритих даних для українців та законопроєкт про хмарні послуги. А також, про співпрацю Мінцифри з Microsoft та плани щодо запуску електронної валюти в Україні.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт