Мобільні оператори зможуть швидше будувати базові станції та забезпечувати якісніший інтернет: Комітет містобудування погодив законопроєкт

Прес-офіс Міністерства
22 вересня 2021, 13:20
  Перегляди 2529

Уряд ухвалив законопроєкт, який має допомогти швидше та ефективніше розгортати мережу 4G на всій території України та спрощує умови будівництва базових станцій для мобільних операторів. Сьогодні цей законопроєкт погодили профільний Комітет містобудування та Цифровий комітет при Верховній Раді України. Це прискорить процес поширення якісного мобільного зв'язку для українців.

Отримання земельної ділянки для побудови базової станції — це складна процедура, що потребує багато часу та дозволів. У середньому — від 245 днів до року.

Найбільше часу витрачається на створення детального плану території та його погодження. Сукупно обидва процеси займають до 180 днів, а сам план вміщується на 90 сторінках.

Законопроєкт вдвічі скоротить кількість днів для виділення землі під базову станцію. Зміни в законодавстві дозволять мобільним операторам будувати станції в сільській місцевості та вздовж доріг без написання плану території та його затвердження. Впровадження цього законопроєкту допоможе покрити не лише національні дороги та слабкі ділянки, а ще й виконати одну з основних цілей Мінцифри — надати доступ до швидкісного інтернету 95% населення.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт