Вчимо українців самостійно отримувати онлайн-послуги в ЦНАПах: результати пілотного проєкту

У 2024 році Мінцифра разом з програмою EGAP запустила пілотний проєкт «Місця для самообслуговування в ЦНАП» у восьми центрах адмінпослуг Волинської, Дніпропетровської та Чернігівської областей. У перші три місяці 2025 року понад 1 200 людей скористалися місцями для самообслуговування в цих Центрах.

Мета проєкту — популяризувати онлайн-сервіси та навчити людей отримувати послуги в місцях для самообслуговування. Це спеціально обладнані зони, де можна самостійно замовити необхідні довідки, витяги тощо. Навчання допомагає громадянам підвищити рівень цифрової грамотності та знизити страх перед користуванням онлайн-послугами.

Найбільше послуг громадяни отримали в березні 2025 року — 679. Загалом за квартал на місцях для самообслуговування замовили 1 808 онлайн-послуг. 

Найпопулярніші з них:

  • витяг про місце проживання;
  • витяг про несудимість;
  • декларування місця проживання.

Також громадяни часто оформлювали КЕП, отримували банківські реквізити чи оновлювали дані для електронного посвідчення ветерана.

Особливий акцент проєкту — підтримка тих, хто ще тільки знайомиться із цифровими адмінпослугами. За три місяці адміністратори допомогли майже 400 користувачам, зокрема, зареєструватися в Дії та розібратися, як працює застосунок і портал.

Не соромтеся питати — адміністратори ЦНАП завжди готові допомогти. Вам підкажуть, покажуть, допоможуть розібратися. А потім зможете спробувати самостійно — у місці для самообслуговування просто в ЦНАПі.

Працюємо, щоб отримання послуг було зручним для кожного.

Проєкт створено Міністерством цифрової трансформації України в партнерстві з програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.

Відправ у Telegram

Відправити
Логотип Міністерства цифрової трансформації

Міністерство цифрової трансформації України

Офіційний веб-сайт